Tottenhamin hyökkääjäHarry Kanekiinnostaa hyvin vahvasti Bayern Müncheniä ja saksalaisseura on tehnyt Spursille hänestä jo useamman tarjouksen.
Tuoreimmat tiedot kertovat, että Bayern on tarjonnut Kanesta 80 miljoonaa euroa.
Spurs päätyi kuitenkin hylkäämään myös tämän tarjouksen, mutta Bayern ei kuitenkaan vielä aio luovuttaa.
Tottenhamin tuoreelta manageriltaAnge Postecogloultakysyttiin maanantaina Kanen tilanteesta. Luotsilla on vielä sanansa sanottavana ennen kuin Kane-saagassa tapahtuu mitään.
– Minulle ei ole annettu mitään takeita mistään, enkä odottaisikaan mitään sellaista, luotsi vastasi toimittajille ja jatkoi:
– Harry on jo osa tämän seuran historiaa ja haluan hänet tänne. Keskusteluni hänen kanssaan tulee koskemaan sitä, miten voisimme tehdä tästä seurasta menestyvän. Sitä myös hän haluaa, Postecoglou sanoi.
Harry Kane on ollut jo vuosikaudet Tottenhamin suurin tähti. On ymmärrettävää, ettei seura haluaisi millään luopua hänestä.
Teksti: Ville Hirvonen
Lue myös: Bayern München teki jättimäisen tarjouksen Harry Kanesta – ei riitä




























