Tottenham haluaa eroon tanskalaisesta keskikenttäpelaajasta Pierre-Emile Hojbjergista, 28, ja juutti haluaa karistaa Spursin pölyt mahdollisimman nopeasti kengistään. Mutta tekikö Tottenham Hojbjergin kanssa pahan virheen jo tammikuun siirtoikkunassa?
Juventus oli tammikuussa Hojbjergin kannoilla ja oli valmis maksamaan hänestä 25 miljoonaa euroa. Kauppoja ei kuitenkaan syntynyt, sillä Tottenham vaati 15 miljoonaa enemmän.
Tällä kaudella Valioliigassa vain kuusi ottelua aloittaneen Hojbjergin sopimus ulottuu kesään 2025, joten Tottenhamilla tulee kiire.
Calciomercato uutisoi Tottenhamin tarjonneen Hojbjergia 20 miljoonalla eurolla AC Milanille. Sekin on tiettävästi ainakin Milanin mukaan tässä vaiheessa liikaa.
Milan on iskenyt keskikenttäpelaajan osalta ensisijaisesti katseensa Monacon ranskalaistähti Youssouf Fofanaan. Fofanan, 25, kintereillä on tosin iso tukku muitakin seuroja.
Fofanan hintalappu tulee olemaan vähintään 30 miljoonan euron luokkaa.
Lue myös:Veikkausliigan kauden avausmaali on tehty – kapteeni asialla





























