Minnesota Wild on solminut päävalmentaja John Hynesin kanssa monivuotisen jatkosopimuksen. Hänen alkuperäisen sopimuksen oli määrä päättyä tämän kauden jälkeen.
Hynes otti Wildin ohjat käsiinsä marraskuussa 2023, kun hän korvasi potkut saaneen Dean Evasonin. Hynesin johdolla Wild pääsi pudotuspeleihin kahdella peräkkäisellä kaudella.
Viime keväänä Minnesota voitti Dallas Starsin kuudessa ottelussa ja eteni pudotuspelisarjasta jatkoon ensimmäistä kertaa 11 vuoteen.
Hynesin saldo Wildin päävalmentajana on 125 voittoa, 78 tappiota ja 24 jatkoaikatappiota. Hän on toiminut NHL:n päävalmentajana myös New Jersey Devilsissä ja Nashville Predatorsissa.
Koko NHL-uransa aikana Hynesin saldo on 409–333–87, ja hän on vienyt joukkueensa pudotuspeleihin kuudesti 11 kaudella.
Hynes kuului myös Mike Sullivanin valmennusryhmään Milanon ja Cortinan vuoden 2026 olympialaisissa. Yhdysvallat voitti turnauksessa kultaa kaatamalla Kanadan finaalissa 2–1.

































