Paul Pogba on jättämässä Manchester Unitedin. Pogban siirrosta muualle on liikkunut huhuja jo aiemmin.
Pogban henkilökohtainen personal trainer on kehoittanut varsin suoraan Pogbaa lähtemään Man Unitedista. Pogban valmentaja antoi suorasanaisen haastattelun aiheestaIl Bianconerolle.
– Kesäkuun lopussa hän ei ole enää Man Unitedin pelaaja, Coach Meddy latasi.
Syykin on selvä. ManU ei ole voittanut Pogban aikana isoja pokaaleita, ellei sitten sellaiseksi halua laskea Eurooppa-liigaa. Useimmat eivät laske.
– Huippupelaajan ei kannata käyttää aikaansa pelaamalla vähäpätöisissä kilpailuissa. On tullut aika hänen katsella muualle, valmentaja jatkoi.
Pogbaa on huhuttu muun muassa takaisin Juventukseen, mutta Torinossa Pogba joutuisi todennäköisesti tinkimään tuntuvasti palkastaan.

































