Real Madrid lähetti PSG:n lauluun Mestarien liigasta ja nyt uskotaan, että iso luuta tulee lakaisemaan pariisilaisjätin riveissä tämän kauden jälkeen.

L’Equipe-lehti uutisoi mahdollisesti ainakin yhdeksän pelaajan lähdöstä. Heistä nimekkäin on Real Madridiin jo pitkään yhdistetty tähtihyökkääjä Kylian Mbappe.

Ne muut L’Equipen mainitsemat lähtijät tulevat tässä: Angel Di Maria, Layvin Kurzawa, Leandro Paredes, Julian Draxler, Idrissa Gueye, Ander Herrera, Thilo Kehrer ja Sergio Ramos. PSG:n urheilupomo Leonardo on myöntänyt, että loukkaantumisista kärsinyt Ramos oli virhehankinta.

Ranskalaislehti vihjailee myös kymmenennestä lähtijästä. Kyse on Liverpoolin ex-luottopelaaja Georginio Wijnaldumista.

Wijnaldum siirtyi viime kauden jälkeen PSG:hen ja katuu sitä nyt suuresti. Vastuu ja peliaika on jäänyt kortille. Wijnaldumin uskotaan silmäilevän takaisin Valioliigan suuntaan.

Lue myös:Lehti: ManU teki lopullisen päätöksen siirtomarkkinoiden kuumimman pelaajan osalta

LUE MYÖS: Suomalaisaiturin tulostaso romahti – nainen rikkoi nyt hiljaisuuden (UrheiluAreena.fi)