Meksikolaisajaja Sergio Perez jatkaa Formula ykkösten Red Bull-tallissa vielä tämän kauden. 2024 jälkeen Perez jättänee kuitenkin tallin.
Red Bull hallitsi Formula ykkösiä päättyneellä kaudella ylivoimaisesti. Luulisi, että kärkitalliin olisi jonoa, mutta näin ei ole.
Red Bull pyörii täysin Max Verstappenin ympärillä. Se on ymmärrettävää, koska Verstappen lienee F1:n nopein kuljettaja.
Verstappen on päihittänyt Red Bullilla ylivoimaisesti Pierre Gaslyn, Alexander Albonin ja Perezin. Jos Red Bullille haluaa, niin siellä joutunee häviämään niin kauan kuin Verstappen tallissa jatkaa.
Yksi huippukuljettaja on kuitenkin halukas astumaan Perezin saappaisiin. Hän on Daniel Ricciardo, joka kisasi Red Bullilla aiemmin 2014-18.
Ricciardo oli Red Bull-uransa alussa vielä F1:n kärkikuljettajia. Kun Verstappen tuli talliin 2016, alkoi Ricciardon asema heiketä.
Ricciardo päätti siirtyä 2019 Renaultille, mutta ei menestynyt siellä. McLarenillakin hän saavutti 2021-22 vain yhden voiton.
Ricciardo pelasti uransa päätymällä Red Bullin varakuskiksi. Hän sai paikan Red Bullin kakkostallista 2023 kesken kauden.
Red Bullin ykköstalliin hän tulee hyvin todennäköisesti nousemaan 2025.

































