Chelsea-luotsi Mauricio Pochettino aiheutti pienimuotoisen kohun lausunnoillaan aiemmin tällä viikolla ja nyt argentiinalainen on oikonut lausuntojaan.
Pochettino kohautti taannoin sanomalla, ettei ”Chelsea ole hänen joukkueensa, eikä se pelaa hänen tyylillään”.
Pochettino väittää nyt, että hänen lausuntonsa ymmärrettiin tahallaan tai tahattomasti median keskuudessa väärin.
– Ehkä minun täytyy syyttää siitä vain itseäni, Pochettino sanoi.
– Joskus vaimoni kanssa on sama tilanne. Puhun hänen kanssaan ja hän saattaa olla joskus hieman eksyksissä, Pochettino jatkoi.
– Tärkeintä on seura ja logo, mutta en ole sellainen persoona, joka sanoisi jotain joukkuetta omakseen, Pochettino selvensi.
Chelsea on tässä kohtaa Valioliigassa kuudentena ja saattaa vielä sittenkin selvittää tiensä europeleihin. Valioliigan viimeinen kierros pelataan sunnuntaina.
Lue myös: Sokkiuutinen: Barcelona antaa potkut päävalmentajalleen



























