Peter Sauber ja Gerhard Berger ovat kiistäneet huhut, joiden mukaan Bergeristä olisi tulossa F1-talli Sauberin osaomistaja.
Tallin entinen omistaja BMW vetäytyy formulasirkuksesta täysin tämän vuoden lopussa. Berger puolestaan ei ole enää Toro Rosson osaomistaja. Näistä aineksista syntyi huhusoppa, joka ei kuitenkaan toteudu.
– Emme ole keskustelleet asiasta Gerhardin kanssa, Sauber kertoi Auto Motor und Sport -lehdelle.
– Jos Peter Sauberilla on vaikeuksia löytää sponsoreita, niin sitten olisi minullakin, Berger vahvisti.
Vieläkin vahvemmin Sauberiin on liitetty Nicolas Todt, joka toimii Felipe Massan managerina ja GP2-talli ART:n päällikkönä.
– Todtilla on kiinnostusta, mutta kerroin hänelle jo pari kuukautta sitten, että emme ole myymässä (tallia). Tilanne on edelleen sama, Sauber sanoi.































