Liverpoolin kausi on päättymässä valtavaan pettymykseen ja potentiaalisesta neljästä pokaalista seuran kaappiin on jäämässä vain liigacupin voitto.

Liverpool jäi lauantaina West Hamin kanssa 2-2-tasapeliin ja tämä meni seuran tähtipelaajalla Mohamed Salahilla pahasti tunteisiin.

Kun peli oli tilanteessa 2-2, otti Salah rajusti yhteen manageri Jürgen Kloppin kanssa sivurajalla ja kahakka tallentui kameroihin.

Tilanne saatiin rauhoitettua vasta siinä vaiheessa, kun Darwin Nunez tuli paikalle ja ohjasi Salahin pois tilanteesta.

Se ei ole tiedossa, mistä Salah ja Klopp riitelivät, mutta se liittynee vahvasti siihen, että tuloksen myötä Liverpool menetti käytännössä lopullisesti saumansa Valioliigan mestaruuteen.

Lue myös: Liverpool tyri mestaruussaumansa lopullisesti

LUE MYÖS: Näkökulma: Kun peliä pidettiin ongelmana – kuningaslaji näytti sokaisevan kauneutensa (FutisUutiset.fi)