Manchester Unitedin entinen manageri ja suurpelaaja Ole Gunnar Solskjär on tyrkyllä kovaan valmennuspestiin.
Ipswich etsii itselleen uutta manageria, kun joukkueen kahdesti Valioliigaan nostanut Kieran McKennan erosi yllättäen tehtävästä. Kieranilla oli vielä voimassa oleva sopimus Ipswichin kanssa, mutta kertoi haluavansa siirtyä sivuun ja pitävän tauko valmentamisesta.
Solskjär on ollut työttömänä viime vuoden elokuusta lähtien, kun hän sai potkut Besiktasin peräsimestä. Sitä aiemmin hän toimi Manchester Unitedin managerina kausina 2018-21.
Aiemmin hän on valmentanut myös Moldea ja Swanseaa. Hänet yhdistettiin aiemmin Unitedin managerin paikkaan, mutta pesti meni tuolloin Michael Carrickille.
Ipswichin toinen kandidaatti tehtävään on Gary O’Neil. Entinen Wolverhampton-manageri korvasi Chelseaan siirtyneen Liam Roseniorin Strasbourgin päävalmentajan paikalla.
































