Jalkapalloagentti Andrea D’Amico on vakuuttunut siitä, että Manchester United ainakin harkitsee sensaatiomaista vaihtokauppaa.

Siinä kaupassa ManU:n tanskalaishyökkääjä Rasmus Höjlund siirtyisi Napoliin, josta puolestaan nigerialainen maalitykki Victor Osimhen tulisi Unitediin.

Kyse olisi osittaisesta vaihtokaupasta. ManU maksoi Höjlundista viime kesänä 74 miljoonaa euroa Atalantalle. Osimhenin hinta on puolestaan vähintään 100 miljoonaa euroa.

Höjlund saapui suurin odotuksin Unitediin. Niissä kuitenkin petyttiin. Ruuti pysyi pitkään märkänä ja Höjlund päätyi lopulta 10 maalin saldoon Valioliigassa.

– Osimhenin ja Höjlundin vaihtokauppa? Se on mahdollista, se on uskottava skenaario, D’Amico väittää.

– Valioliigan mestaruus on kaikkein tärkein. Osimhen ei mene Barcelonaan eikä Real Madridiin. Ja jos hän ei mene myöskään PSG:hen tai Bayerniin, niin hän menee Valioliigaan, D’Amico jatkaa.

Lue myös:Tässä on maailman tämän hetken paras jalkapalloilija – ainakin Espanjan päävalmentajan mukaan

LUE MYÖS: Oliver Helander heitti kunnon kaaren – ”Äijä on mitalikunnossa” (UrheiluAreena.fi)