Manchester Unitedia nöyryytettiin eilen keskiviikkona liigacupissa ja monien mielestä Erik ten Hagin päivät joukkueen peräsimessä ovat nyt luetut.
ManU on hävinnyt tällä kaudella jo kahdeksan ottelua, kun kaikki kilpailut lasketaan mukaan.
Se on yksinkertaisesti aivan liikaa ja ten Hagin palli heiluu jo kovin.
– On tämä mennyt kaikkien odotusten alle, mitkä Man Unitediin kohdistuvat, ten Hag myönsi jo itsekin.
Mutta kuka voisi olla ManU:n uusi päävalmentaja, jos seura erottaa hollantilaisen? Jalkapallosivusto Goal on jo spekuloinut mahdollisilla nimillä.
Ykkösvaihtoehdoksi se nostaa Roberto De Zerbi. Sivuston mukaan hän toisi Old Traffordille viihdyttävää jalkapalloa ja kannattajat varmasti pitäisivät – ainakin jos tulos seuraisi perässä.
Myös Zinedine Zidane on listalla. Zidane on voittanut Real Madridin kanssa kolme Mestareiden liigaa, mutta on ollut tovin valmennushommista sivussa. Zidane olisi ainakin ison profiilin nimi, jota ManU varmasti kaipaisi.
Sivusto on nostanut listalle myös muun muassa Antonio Conten sekä Michael Carrickin.
Lue myös: ManU:n 84 miljoonan euron hankinta pyysi anteeksi faneilta






























