Manchester Unitedin Cristiano Ronaldo syttyi liekkeihin lauantaina, kun joukkue voitti Norwichin 3-2 Valioliigassa. Portugalilaisen tulevaisuus puhutti heti ottelun jälkeen.

Englannissa on huhuiltu, että Unitedin tuleva päävalmentaja Erik ten Hag ei kuulu Ronaldon ihailijoihin. Uskotaan, että Ronaldo vaihtaa maisemaa kesällä.

Ralf Rangnick valmentaa Unitedia loppukauden. Hän joutuikin vastaamaan asiaa koskeviin kysymyksiin ottelun jälkeen.

– Se (Ronaldon jatko) ei ole minun päätökseni. Cristianon sopimus kestää ensi kauden. Uuden päävalmentajan on keskusteltava asiasta seurajohdon kanssa, linjasi Rangnick Goal-sivuston mukaan.

– Hän näytti tänään ja Tottenhamia vastaan, että hän pystyy ratkaisemaan tällaisia otteluja. Ei ole sattumaa, että hänellä on kautta aikojen paras saldo maalintekijänä, muistutti Rangnick.

Lue myös:Lähde: FC Bayern aikoo napata ison vonkaleen ManU:n nenän edestä

LUE MYÖS: Kerttu Niskasen uran loppuminen ällistyttää Ruotsissa – ”Olin todella järkyttynyt” (UrheiluAreena.fi)