Toyotan Kalle Rovanperän Suomen MM-ralli päättyi synkästi lauantaina, kun suomalainen ajoi ulos ja joutui keskeyttämään.

Tämän jälkeen sosiaalisessa mediassa levisi huhuja siitä, että Rovanperä olisi loukannut selkäänsä sen verran pahasti, ettei hän pystyisi jatkamaan enää rallia huomenna sunnuntaina.

Rovanperä asteli lauantaina median eteen käytyään tarkastuksessa. Rovanperä kumosi kuitenkin huhut selkävammasta.

– Katsotaan huomenna, mikä on fiilis. Tällä hetkellä kaikki on ihan ok, Rovanperä sanoiRallit.fille.

Rovanperä kertoi myös ulosajostaan. Suomalaisen mukaan mutka ”haukkasi enemmän kuin hän olisi olettanut”.

Linkki Rallit.fin juttuun: https://www.rallit.fi/kalle-rovanpera-tyrmasi-villit-huhut-suomalaiskuski-kertasi-miten-toyota-pysahtyi-kuin-seinaan/