Liverpool lainaa oikean laitapuolustajan tontilla pelaavan Neco Williamsin, 20, loppukauden kattavalla sopimuksella Championshipissä kolmantena olevan Bournemouthin riveihin. Asiasta uutisoi Liverpool Echo-lehti.

Walesin maajoukkueessa 17 ottelua pelanneen Williamsin rooli on jäänyt tällä kaudella todella vaatimattomaksi päävalmentaja Jürgen Kloppin konsepteissa. Hän on pelannut vain yhdessä Valioliigan ottelussa.

Williams kaipaa säännöllistä peliaikaa ollakseen valmiina maaliskuussa pelattaviin MM-karsintaotteluihin. Lehden mukaan siirtopyyntö on tullut nimenomaan Williamsin taholta.

Williams teki debyyttinsä Liverpoolissa jo vuonna 2019. Hänellä on plakkarissaan 33 ottelua Poolin paidassa.

Williamsilla on vielä kaksi ja puoli vuotta sopimusta jäljellä.

Lue myös:Lähde: Liverpool on napannut paalupaikan väännössä siirtomarkkinoiden yhdestä kuumimmasta nimestä

LUE MYÖS: Pihla Kaivo-ojan vastustaja avautui finaalin jälkeen – teki yhden asian selväksi (UrheiluAreena.fi)