Cristiano Ronaldo haki kesällä kuumeisesti ulospääsyä Manchester Unitedista. Hän sai kuitenkin pakit kaikilta mahdollisilta seuroilta. Yksi niistä oli saksalaisjätti Bayern München.
FC Bayernin toimitusjohtaja Oliver Kahn on nyt myöntänyt Bild-lehdelle, että he harkitsivat hetken ajan tosissaan Ronaldon hankkimista. Mielipide Bayernin pomoportaassa oli kuitenkin kääntynyt varsin nopeasti ajatusta vastaan.
– Keskustelimme lyhyesti Ronaldosta. Borussia Dortmund teki luultavasti samoin, Kahn muotoilee.
– Tietysti Ronaldon kaltaiset supertähdet ovat tärkeitä tekijöitä Bundesliigan huomionarvon kannalta. Mutta näemme myös Bundesliigan ison kuvan. Hylkäsimme nopeasti ajatuksen Ronaldon hankkimisesta, Kahn jatkaa.
Ronaldon sopimus ulottuu tämän kauden loppuun. Brittimedian tietojen mukaan ManU on valmis luopumaan Ronaldosta tammikuun siirtoikkunassa, kunhan pöydälle isketään riittävän hyvä tarjous.
Lue myös:Jättisiirto muhii? Tähtihyökkääjän agentti: ”Saimme hulluja tarjouksia”
Lue myös:”Valmistautukaa hulluun hintalappuun!” Siirtomarkkinoiden kuumimmasta pelaajasta ei ole epäselvyyttä

































