Tenniksen National Bank Open -turnaus koki uuden kovan takaiskun, kun tunisialainenOns Jabeurvetäytyi turnauksesta vamman vuoksi.

TunisialainenOns Jabeuron tenniksen maailmanlistalla kuudentena ja on tehnyt kovaa nousua viime vuosina. Wimbledonin avoimessa tennisturnauksessa nainen eteni aina finaaliin saakka, jossa hän taipui TshekinMarketa Vondrousovalle.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Jabeurin piti osallistua 4.-13.8. pelattavaan National Bank Open -turnaukseen Kanadan Montrealissa. Nyt nainen kuitenkin vetäytyy turnauksesta polvivamman vuoksi. Jabeurin paikan saa TshekinLinda Noskova, joka välttää täten karsinnat ja pääsee suoraan pääsarjaan.

National Bank Open on silti täynnä tähtiä, sillä WTA Tourin 20 parhaasta pelaajasta 19 pelaa turnauksessa.

Lue myös:Naisten MM-kisoissa kiusallinen tilanne Marokon lehdistötilaisuudessa

LUE MYÖS: Näkökulma: Turha kilpailu sittenkin isossa roolissa? (FutisUutiset.fi)