Jääkiekon Liiga-seura TPS koki ikävän menetyksen, kun tuore hankinta Felix Sandström päättikin tehdä sopimuksen Philadelphia Flyersin kanssa. Mies jääkin siis Pohjois-Amerikkaan.

TPS on on nyt päättänyt luoda hieman odotuksia tulevan suhteen. Seura kertoo, että perjantaina julkaistaan uusi hankinta.

– Tomppa! Mitäs perjantaiaamuna on tulossa? kirjoitti TPS Twitterissä.

– Tulevallakin kaudella TPS:n puolustuksesta löytyy fyysisyyttä ja kokoa, aloitti pelaajakoordinaattori Tomi Kallio.

– Tämä kaveri tuo meille myös määrätynlaista kokemusta suhteellisen nuoreen joukkueeseen. Paljon pelejä alla Ruotsin pääsarjassa. Tämän lisäksi hän on erittäin hyvä liikkumaan. Todella hyvä luistelija isoksi mieheksi, jatkoi Kallio.

LUE MYÖS: Näkökulma: Kannustaako Stars-legenda Jere Lehtinen tällä kertaa vastustajaa – edes hieman? (LeijonaUutiset.fi)