Seurajoukkueiden jalkapallokausi huipentuu lauantaina, kun edessä on Mestarien liigan finaali. PSG sai hyviä uutisia ottelun alla.
PSG jahtaa toista peräkkäistä Mestarien liigan voittoaan kohdatessaan finaalissa Arsenalin. Pariisilaisseura on kärsinyt loukkaantumisista, mutta on saamassa kaksi elintärkeää lenkkiä takaisin kokoonpanoonsa.
Hyökkääjä Ousmane Dembele on palannut joukkueen harjoituksiin. Hän joutui tulemaan vaihtoon kauden päätöspelissä pienen vamman vuoksi, mutta on tervehtynyt nyt pelikuntoon.
Achraf Hakimi oli poissa tositoimista reilun kuukauden verran loukkaannuttuaan Mestarien liigan välierien avausosassa Bayern Müncheniä vastaan. Nyt hän on selättänyt jalkavamman ja valmiina tositoimiin.
Sekä Dembelen että Hakimin odotetaan olevan avauskokoonpanossa finaalissa.

































