Chelsean tähtipelaajaHakim Ziyecholi jo siirtymässä PSG:hen siirtotakarajan viimeisenä päivänä, mutta siirto kariutui viime hetkillä.

Asiasta kertooEdu Aguirre. Hänen mukaansa Chelsea heittäytyi hankalaksi viime hetkillä.

PSG olisi halunnut Ziyechin lainasopimuksella itselleen loppukauden ajaksi, mutta tämä ei käynyt Chelsealle.

Chelsea ujutti sopimukseen viime hetkillä ”pakollisen osto-option” aivan viime hetkillä ja kauppa kaatui siihen.

Zieychin rooli Chelseassa on jäänyt pieneksi ja vastuu on kaventumassa entisestään. Chelsea on nimittäin hankkimassa keskikentälleenEnzo Fernandezia.

Argentiinalainen MM-kisatähti syö varmasti loputkin marokkolaisen Ziyechin minuuteista, joten lienee selvää, että hänelle etsitään vielä uutta pelipaikkaa.

Lue myös: Jalkapallotähdestä leviää ikävä väite – seura kiirehti kiistämään: ”Paitsi perusteetonta, myös haitallista”

LUE MYÖS: Alisa Vainiolta kutkuttavaa vihjailua tulevaisuudestaan (UrheiluAreena.fi)