HPK:n ykkösmaalivahti Emil Larmi on päässyt pois sairastuvalta. Larmi torjuu tänään Kerhon maalilla, kun hämeenlinnalaiset kohtaavat jääkiekkoliigan runkosarjan päätöskierroksella Tapparan.
Larmi ehti olla sivussa kuukauden päivät.
Kerho on tehnyt viimeiseen runkosarjavääntöön muitakin muutoksia: Joukkueen kultakypärä Teemu Turunen on laitettu Robert Leinon ja Markus Nenosen rinnalle. Otto Paajasen ja Valtteri Puustisen vierellä pelaa nyt Janne Tavi. Henri Kanninen on tippunut kokoonpanon ulkopuolelle, ja hänen paikalleen tulee Filip Krivosik.
Tapparan kokoonpanoon palaa puolestaan Jarkko Malinen, joka hyökkää ykköskentän keskellä. Matti Järvinen siirtyy Malisen tieltä nelosen keskelle. Kirvesrintojen hyökkäyksestä tippuvat Antti Erkinjuntti ja Joona Luoto, jonka paikan ottaa Anton Ollikainen.

































