Christian Eriksenin tarina on saanut tänä keväänä kauniin käänteen. Eriksenin sydän pysähtyi viime kesänä EM-kisojen ottelussa Suomea vastaan, mutta nyt hän pelaa taas.

Ja pelaa kovalla tasolla. Eriksen on päässyt iskemään maaleja niin Tanskan maajoukkueessa kuin Valioliigassakin.

Eilen lauantaina Eriksen oli yksi ottelun hahmoista, kun Brentford murjoi Chelsean Lontoossa 4-1.

– Hän voi edelleen pelata suuresti rakastamaansa jalkapalloa,BBC:lleottelua kommentoinut Martin Keown sanoi.

– Sitä ei ole viety häneltä, eikä meiltä oli viety mahdollisuutta nauttia hänen tarjoamistaan spektaakkeleista, Keown jatkoi.

Brentford jäi lauantaina heti toisen jakson alussa 0-1-tappiolle, mutta voitti lopulta 4-1.

– Se henki, mitä Brentford osoitti oli todella hienoa ja Eriksenin osuus siinä loistava, Keown ihasteli.

Lue myös:Lähde: Liverpool-tähti Mohamed Salah sanoi ei yhdelle sarjalle – Robert Lewandowskin kohdalla tilanne on toisin

Lue myös:Lähde: Erling Haaland saanut poskettoman palkkatarjouksen Valioliiga-seuralta

LUE MYÖS: Reaktio: Asiantuntija iloitsee Joel Pohjanpalosta – ”Mies on hävyttömässä vireessä” (FutisUutiset.fi)