Sotkamon Jymyn ja Kouvolan Pallonlyöjien välinen kolmas ja Superpesiskauden lauantaina huipentava finaaliottelu Hiukan pesäpallostadionilla on loppuunmyyty.
– Yleisö on rajattu katsomossa kolmeen eri lohkoon, joissa jokaisessa on 600 katsojaa. SuperJymy Oy noudattaa ottelutapahtuman tiimoilta THL:n ja opetus- ja kulttuuriministeriön ohjeita. Liput kolmanteen loppuotteluun myytiin ennakkoon erittäin nopeasti, mikä aiheutti samalla kuormitusta verkkokaupassamme. Kiitämme ihmisiä kärsivällisyydestä ja pahoittelemme aiheutunutta harmia, Jymy toteaa verkkosivuillaan.
SuperJymy järjestää tapahtuman kuten kaikki aikaisemmatkin ottelut tällä kaudella, jossa katsojat on siis jaettu kolmeen erilliseen lohkoon. Jokaisessa lohkossa yleisöä palvelee kenttämyynti ja lohkoista löytyvät myös wc-tilat.
Lähde: Sotkamon Jymy































