Nascar-kuljettaja Kyle Larson uhosi taannoin voittavansa F1-mestari Max Verstappenin lähes missä tahansa lajissa.

Larson totesi olevansa hollantilaista kokonaisvaltaisempi kuljettaja, mutta myönsi, ettei hän välttämättä pärjäisi Verstappenille F1-autolla.

Mutta Larsonia ei voi silti syyttää vaatimattomuudesta. Hänen omien sanojensa mukaan hän voittaisi Verstappenin ”missä tahansa muussa”.

Nascar-kuski Denny Hamlin on nyt vastannut Larsonin uhoon. Hänen mielestään koko lausunto oli typerä.

– Totta kai sinusta tulee hyvä missä tahansa, jos teet sitä tarpeeksi kauan. Totta kai hän voittaisi Verstappenin rata-autolla, koska hän on tehnyt sitä ikuisuuden. Se oli typerä kommentti, Hamlin latasi Actions Detrimental-podcastissa.

Lue myös: Valtteri Bottaksen kohtalo voi selvitä jo tällä viikolla

LUE MYÖS: Lotta Harala lähti lätkimään kisapaikalta – kommentoi muutamalla sanalla (UrheiluAreena.fi)