Tallipäällikkö Günther Steiner sai tammikuussa yllättäen potkut Haasilta. Tunnetusti sanavalmiilta Steinerilta on nyt luvassa lisää arvatenkin meheviä paljastuksia F1-maailmasta.
Steiner vahvistaa Motorsport.com -sivustolle, että hän työstää parhaillaan toista kirjaansa haamukirjoittaja James Hoggin kanssa.
Steiner ja Hogg olivat tosin aloittaneet toisen kirjan työstämisen jo ennen kohupotkuja.
– Tämä kirja oli suunniteltu jo aiemmin, mutta nyt tarina saattaa hieman muuttua!, Steiner heittää vihjailevasti.
Steinerille tuli yllättäen enemmän aikaa kirjaprojektilleen, kun Haas-tallin omistaja Gene Haas päätti pistää hänet pihalle. Steiner ei saanut edes tilaisuutta hyvästellä tiimin tehtaan väkeä.
– Haamukirjoittaja tekee kaiken puolestani. Meillä on kaksi kahden ja puolen tunnin tapaamista viikossa tiistaina ja perjantaina. Siinä kaikki, mitä minä teen. Hän (Hogg) tekee loput.
Lue myös:Jyrki Järvilehto joutui traagiseen onnettomuuteen – kaikki romahti

































