Englannin Championshipissä pelaava Queens Park Rangers on nimittänyt uudeksi managerikseen Neil Critchleyn. Sopimus on 3,5-vuotinen.

Critchley korvaa tehtävässä Michael Bealen, joka lähti Rangersiin. Critchleyn ainoa manageripesti on ollut Blackpoolissa kausina 2020-21.

Viimeksi hän toimi Steven Gerrardin apuvalmentajana Aston Villassa. Lisäksi hänellä on apuvalmentajan kokemusta Liverpoolin riveistä.

Critchleyn ja Bealen urat ovat kulkeneet samoja reittejä, sillä aiemmin Critchley korvasi Bealen Aston Villan apuvalmentajana, kun Beale siirtyi QPR:n manageriksi. Bealen jätettyä paikkansa joulukuun alussa joukkuetta veti Paul Hall virkaatekevänä managerina.

QPR on tällä hetkellä yhdeksäntenä hävittyään neljä edellispeliään sekä pelaten kuusi peräkkäistä ottelua ilman voittoa. Joukkueen riveissä pelaa myös Huuhkajien laitapuolustaja Niko Hämäläinen.

Lue myös: Miksi Max Verstappen oli niin ylivoimainen viime kaudella? Christian Horner kertoi näkemyksensä

Lue myös: Max Verstappen ei saanut lupaa hurjaan testiin: ”Voisin katkaista jalkani”

LUE MYÖS: Alisa Vainiolta uusi aluevaltaus – suosio räjähti käsistä (UrheiluAreena.fi)