Porin Ässien tehot ovat pahasti kateissa Raumalla pelattavassa jääkiekon perinteisessä Pitsiturnauksessa. Ässät ei ole pystynyt tekemään vielä maaliakaan kahdessa ensimmäisessä ottelussaan.

Ässät otti avausottelussaan Lukolta pataan 3-0. Toinen ottelu KooKoota vastaan päättyi puolestaan 2-0 -tappioon

Tämä merkitsee sitä, että Ässät jää lohkossa viimeiseksi. A-lohkon voittaja saadaan selville klo 15 käynnistyvässä Lukko-KooKoo -ottelussa.

KooKoo peittosi Ässät käytännössä kahdessa minuutissa. Saku Vesterinen avasi hanat ajassa 26.36. Samuli Ratinen viimeisteli loppunumerot, kun pelikello osoitti aikaa 28.35.

Pitsiturnauksen tulosseuranta: https://www.raumanlukko.fi/uutiset/pitsiturnaus-xxviii-otteluohjelma-tulosseuranta-saannot

https://twitter.com/KouvolanKooKoo/status/1423590677120757762

LUE MYÖS: Oliver Helander heitti kunnon kaaren – ”Äijä on mitalikunnossa” (UrheiluAreena.fi)