Chelsean uusi omistajaTodd Boehlyon tullut pöyhkeästi mukaan englantilaiseen jalkapalloon ja on jo ehtinyt kuohuttamaan puheillaan.
Boehly on ehtinyt muun muassa väittämään, ettäMohamed SalahjaKevin De Bruyneovat Chelsean akatemian kasvatteja ja myös puheet tähdistöottelusta tyrmättiin.
Boehly ehdotti, että Valioliigassa pelattaisiin jatkossa tähdistöottelu, jossa kohtaisivat pohjoisen ja etelän joukkueet.
Tähdistöottelut eivät oikein eurooppalaiseen menoon istu ja Boehlyn esitys onkin jo tyrmätty täysin.
JalkapallolegendaJamie Carragheron ottanut tuoreessaTelegraphinkolumnissaan kantaa Boehlyn puheisiin.
– Ei ole mitään väliä onko Boehly kotoisin Marylandista vai Manchesteristä. Tässä on hänelle opetus, jonka hänen pitäisi ottaa vastaan, Carragher kirjoittaa.
– Ota selvää asioista ennen kuin puhut niistä. Tämä ei tarkoita sitä, että olisimme amerikkalaisia vastaan, vaan tässä vastustetaan pöyhkeyttä, Carragher jatkoi.
Lue myös: Chelsean uusi omistaja latasi pöyhkeän kommentin – Mohamed Salahin entinen seura raivostui






























