Conor McGregor antoi sanallisen seipäänsä laulaa entistä karumpaa kieltään Floyd Mayweatherin suuntaan.

Legendaarinen nyrkkeilijä Floyd Mayeather lähtee kiistattomana suosikkina paljon puhuttuun otteluun UFC-tappelija Conor McGregoria vastaan. Tämä ei kuitenkaan estä irlantilaista rääväsuuta ottamaan kaikkea iloa irti ottelun mainoskiertueesta.

Aikaisin tänä aamuna pidetyssä promotilaisuudessa McGregor otti käsittelyyn Mayweatherin pukeutumistyylin ja huhutun lukihäiriön.

– Hän on 40-vuotias ja pukeutuu kun 12-vuotias breakdance-tanssija. Pukeudu kuin ikäisesi, äläkä kanniskeli koulureppua lavalla. Miksi sinulla on koulureppu mukana? Ethän osaa edes lukea, McGregor piikitteli.

Mayweather antoi palaa takaisin parhaansa mukaan.

– Minäkö olen se, joka ei osaa lukea? Olen hyvä numeroiden kanssa, minä teen rahaa, Mayweather heitti.

McGregorin ja Mayweatherin kiertue jatkuu New Yorkissa. Itse ottelu järjestetään 26. elokuuta Las Vegasissa.

LUE MYÖS: Saga Andersson paljasti – musertava totuus selvisi hänelle EM-kisoissa (UrheiluAreena.fi)