Jalkapallon Veikkausliigan VPS on tehnyt yhden jatkosopimuksen. Seura kertoo, että Arttu Nuutinen jatkaa VPS:ssä myös seuraavalla sesongilla.

Keskikenttäpelaaja on VPS:n oma kasvatti. Hän palasi seuraan kaudeksi 2020.

VPS käytti sopimuksessa olleen option. Viime kausi meni Nuutisen omasta mielestä ”penkin alle”.

– Kaikista tärkeintä, että pääsis takas entiseen hyvään pelikuntoon ja sitä kautta pääsis tietty pelaamaan enemmän. Kaikista tärkeintä olisi nyt pysyä kunnossa sitten pikku hiljaa eiköhän kun tekee tässä kovaa duunia sitä peliaikaakin tuu sieltä, että luotetaan siihen, Arttu Nuutinen kommentoi tulevaisuudesta jalkapallon suhteen, kommentoi mies seuran tiedotteessa.

– Hyvää rumbaa meillä tässä jatkaa ja ihan varmasti tulee hyvä ja kilpailukykyinen joukkue. Ei mulla silleen mitään sen ihmeempiä, että parannetaan vielä viime kaudesta ja mentäis vaikka Eurooppaan, kommentoi Nuutinen seuran mahdollisia tavoitteita.

Lue myös:Piers Morganilta tuoretta ”tietoa” Cristiano Ronaldon suunnitelmista

LUE MYÖS: Näkökulma: Kun peliä pidettiin ongelmana – kuningaslaji näytti sokaisevan kauneutensa (FutisUutiset.fi)