Jalkapalloliigaan täksi kaudeksi noussut TPS etsii edelleen yhtä pelaajaa riveihinsä. Muuten joukkue on jo valmis.
Uusimpana Palloseuraan liittyi kanadalainen Ben McKendry, jonka hankinta tuli ajankohtaiseksi Tomas Hradeckyn pitkän sairasloman vuoksi.
– Tämä sopimus tiesi sitä, että keskikenttä on nyt koossa, TPS:n päävalmentaja Mika Laurikainen kertoi Veikkausliigan sivuilla.
Laurikainen paljastaa, että haussa on enää yksi kärkipelaaja. Tällä hetkellä joukkueen testissä on montenegrolainen Drago Milovic, joka vietti syksyn venäläisjoukkue Amkar Permissä.
– Jos neuvottelut menevät hyvin, niin joukkue on koossa. Jos ne menevät huonosti, niin sitten jatkamme etsimistä, Laurikainen avasi.
TPS:n sairastuvalla on tällä hetkellä Hradeckyn lisäksi Jonni Peräaho ja Aleksi Ristola. Kaksikko on kuitenkin todennäköisesti pelikuntoinen, kun sarjakausi alkaa huhtikuun alussa.
Lähde: Veikkausliiga.com

































