Jalkapallon Serie A:n keskiviikon otteluissa mielenkiinto kohdistui Napolin Victor Osimheniin.
Nigerialaiskärki pillastui, kun Napolin Tiktok-tili julkaisi kaksi pätkää, joissa revittiin huumoria miehen epäonnistumisista. Osimhenin leiri ei pitänyt näkemästään.
Osimhen oli kuitenkin keskiviikkona avauskokoonpanossa, kun Napoli isännöi Udinesea. Kohu unohtui nopeasti kentällä, ja Osimhen laittoi pallon kertaalleen friulilaisten verkkoon.
Viime kauden sensaatiopelaajan Khvicha Kvaratskhelian kuiva kausi päättyi myös. Hän iski 3-0-osuman toisella jaksolla. Kyseessä oli georgialaisen ensimmäinen liigamaali sitten maaliskuun puolivälin. Napoli otti lopulta vakuuttavan 4-1-voiton.
Milanossa nähtiin jymypaukku. Sassuolo kukisti kauden kauden viisi ensimmäistä liigaotteluaan voittaneen Interin Milanossa maalein 2-1.
Inter on sarjan kärjessä tasapistein paikallisvastustaja AC Milanin kanssa.
Serie A:n keskiviikon (27.9.) tulokset:
Cagliari-AC Milan 1-3
Empoli-Salernitana 1-0
Verona-Atalanta 0-1
Inter-Sassuolo 1-2
Lazio-Torino 2-0
Napoli-Udinese 4-1
Lue myös:Bayern Müncheniltä karu uutinen: tähtihyökkääjä leikkauspöydälle





























