HJK on pelannut Veikkausliigassa takkuisaa kautta ja Mestareiden liigan karsnnoissakin tuli pettymys. Mahdollisuus HJK:lla on päästä kuitenkin Konferenssiliigaan.
Ensi torstaina HJK kohtaa Konferenssiliigan karsinnan kolmannen kierroksen toisessa osaottelussa vieraissa FC Decicin. Ensimmäisen ottelun HJK voitti 1-0.
– Pelistä tulee aivan erilainen, koska heidän pitää yrittää voittaa. Valmistaudumme siihen, mutta keskitymme siihen, miten hyviä pelaajia meillä on. Meillä on paljon pelaajia ja laadukkaita sellaisia. Valmentaja pyrkii varmasti kehittämään suunnitelman, jolla mennä jatkoon, kommentoi HJK:n pelaaja Lee ErwinFutisuutiset.fi -sivustolle.
– Pääsimme johtoon ensimmäisessä ottelussa, mutta olemme vasta puolivälissä ja se ei tarkoita mitään. Meidän on oltava kurinalaisia ja päästävä seuraavalle kierrokselle. Meillä on siihen täydet mahdollisuudet, Erwin jatkaa.
Erwin toteaa myös, että tuntuma on sellainen, että jälleen maali voisi häneltä tulla.
Lue myös:Näin menestyivät olympialaisissa Ruotsi, Norja ja Tanska – ero Suomeen järkyttää

































