Jääkiekon SM-liigassa pelataan keskiviikkona neljä ottelua. Liiga-kierros on tarjonnut jo kahteen erään runsaasti maaleja.
Karuimmat lukemat ovat Mikkelissä Jukureiden ja Ässien välillä.
Porilaiset johtavat ottelua kahden erän jälkeen jo 5-0-lukemin. Ottelu ratkesi käytännössä jo avauserässä, kun Ässät karkasi 4-0-johtoon.
Toisen erän Ässien maalin iski Sebastian Wännström illan toisella osumallaan. Ruotsalainen on iskenyt tällä kaudella jo 18 maalia ja on noussut SM-liigan maalipörssin kärkeen.
Tampereella Tapparan kova vire on saamassa jatkoa. Tappara johtaa ottelua Pelicansia vastaan 2-1-lukemin Kristina Tanuksen osumalla. Waltteri Merelä vastasi lahtelaisten tasoitusmaalista toisessa erässä.
Jyväskylässä on nähty jo kuusi maalia. JYP ja Sport ovat tilanteessa 3-3. Lukko ja Ilves ovat puolestaan tilanteessa 1-1 kahden erän jälkeen.






























