Valtteri Bottas ja Guanyu Zhou kilpailevat ensi kaudella Audin tehdastalliksi lähivuosina muuttuvassa Sauberin F1-tallissa. Kausi 2024 tulee hyvin todennäköisesti olemaan Bottakselle ja Zhoulle Sauberilla viimeinen.
Kaudelle 2025 Audilla on ehdolla kolme vaihtoehtoa. Esteban Ocon ja Nico Hülkenberg ovat muutamien lähteiden mukaan allekirjoittaneet Audin kanssa jo esisopimuksen, mutta molempien siirtyminen talliin ei ole varmaa.
Audilla harkitaan vakavasti myös ranskalaisen Theo Pourchairen pestaamista talliin. Pourchaire on toiminut Sauberin testiajajana. Ensi kaudella hän kilpailee Japanin Super Formula-sarjassa, missä saa kilpailutuntumaa.
On myös mahdollista, että Pourchaire nousisi Audin tehdasajajaksi vasta 2026. Vielä 2025 tallissa ajaisivat Ocon ja Hülkenberg, joista paremmin menestynyt saisi jatkaa seuraavalla kaudella.
Ocon ajaa 2024 Formula ykkösissä Alpine-tallissa. Hülkenbergin tallina on 2024 Haas.
Lue myös:Italian Kimi teki jättiharppauksen – Mercedeksen F1-pomo varoittelee
































