Washington Wizardsilla ei kulje koripallon NBA:ssa.

Wizards pääsi palaamaan parketille yli viikon kestäneen koronaviruskaranteenin jälkeen. Vieraissa tuli sunnuntaina tappio San Antonio Spursille pistein 101-121.

– Koko kausi on ollut ihan kummallinen. Todennäköisesti vastaavaa ei koeta enää koskaan. Onneksi saimme pelata pitkästä aikaa, mutta kyllä vielä kestää ennen kuin pääsemme oikeaan NBA-rytmiin, Wizardsin valmentaja Scott Brooks sanoi lehdistötilaisuudessa.

Kaudella Wizards on voittanut 12 ottelustaan vain kolme. Toivonkipinäkin sunnuntaina tuli, kun tähtipelaaja Russell Westbrook palasi sairauslomalta.

Koripallon NBA:ssa Los Angelesin joukkueet Lakers ja Clippers ovat ehtineet 13 otteluvoittoon. Utah Jazzilla ja Philadelphia 76ersilla on molemmilla 12 voittoa.

LUE MYÖS: ”Kolmen lampaan kisaturisti”, entinen SE-mies puhui suoraan Antti Sainiosta (UrheiluAreena.fi)