SJK ja FC Honka iskevät torstaina yhteen Seinäjoella pelattavassa jalkapallon Suomin Cupin puolivälierässä. Ylimääräistä tunnelatausta otteluun tuo Zeljko Savicin paluu Seinäjoelle Hongan paidassa.
Savic on saavuttanut Suomen mestaruuden JJK:ssa. Nyt mies viihtyy mainiosti vuorostaan Hongassa.
– Olen erittäin tyytyväinen ollessani taas takaisin Suomessa ja Veikkausliigassa. Asiat ovat myös hyvin Hongan kanssa. Tämä on hyvä joukkue ja joukkue on näyttänyt olevansa valmis Veikkausliigaan. Meillä on hyvä tunnelma pelaajien kesken ja olemme sitoutuneet tekemään töitä, Savic kertoo Veikkausliigan sivuilla.
Savic korostaa, että hän saa kiittää paljosta SJK:ta.
– SJK on seura, jossa aloitin pelaamisen ulkomailla ja siellä kasvoin pelaajana siksi mikä nyt olen. Olen ikuisesti kiitollinen SJK:lle siitä mahdollisuudesta minkä siellä sain. On aina nautinto päästä pelaamaan Seinäjoella. Odotan siitä hienoa ottelua ja uskon, että siellä on paljon kannattajia paikalla, kuten aina Seinäjoella on.

































