Manchester Unitedin manageri Erik ten Hag on tehnyt Talksportin tietojen mukaan lopullisen päätöksen siitä, kenet hän haluaa hankkia tammikuussa Cristiano Ronaldon korvaajaksi joukkueensa hyökkäykseen. Nimi ei yllätä.
Kyse on Hollannin maajoukkueen ja PSV Eindhovenin Cody Gakposta, 23. Gapko on ollut jo pitkään Ten Hagin tutkassa.
Ten Hagin kandidaattilistalta löytyivät lisäksi Benfican Goncalo Ramosin, AC Milanin Rafael Leaon ja Atletico Madridin Joao Felixin nimet, mutta myös ManU:n seurajohdon vaakakupin kerrotaan kallistuneen MM-kisoissa kolme maalia tehneen Gakpon puoleen.
PSV:n väitetään olevan valmis lyömään kaupat lukkoon, kunhan pöytään isketään 60 miljoonaa euroa. Ten Hag on tiettävästi varustettu tammikuussa peräti 200 miljoonan euron siirtokassalla.

































