Liverpoolin tuore manageri Roy Hodgson on raivoissaan edeltäjälleen Rafael Benitezille. Tiettävästi Benitez haluaa hankkia Liverpoolin Javier Mascheranon ja Dirk Kuytin Interiin, mikä ei miellytä lainkaan Hodgsonia.
– Kun Benitez lähti seurasta, hän pisti nimensä sopimukseen, jossa lupasi olla kaappaamatta pelaajia Liverpoolista. Mielestäni sopimus on edelleen voimassa, Hodgson ärähti The Sun -lehden mukaan.
Dirk Kuytin agentti kertoi lehdelle, että hollantilaistähti haluaa siirtyä milanolaisjoukkueeseen. Hodgsonin mukaan Inter ei ole tehnyt virallista tarjousta Kuytista.
– Tätä on ilmeisesti junailtu kulisseissa agentin ja Interin managerin välillä, Hodgson tuhahti.
– Emme aio ottaa vastaan tarjouksia, mutta emme ole myöskään saaneet tarjousta. Tässä vaiheessa siirtoikkunaa olisi erittäin epätavallista hyväksyä tarjous pelaajasta, jonka haluamme jäävän joukkueeseen. Tarvitsen pelaajan, en rahaa, Hodgson paalutti.
































