Englannin tähtipelaajaJude Bellinghamon ollut MM-kisojen sensaatio. Bellingham saa käytännössä itse valita oman uuden seuransa.
Bellingham edustaa tällä hetkellä saksalaista Borussia Dortmundia, mutta hän tuskin enää siellä kauaa vanhenee.
Viime aikoina Bellingham on liitetty huhuissa lähinnä Liverpooliin, mutta Bellingham on sen verran vakuuttava pelaaja, että hänet haluavat viimeistään MM-näyttöjen perusteella kaikki.
Ja kyllä, myös pariisilaisjätti PSG on kiinnostunut Bellinghamista.
– Ihan uskomaton pelaaja. Hän rauhallinen ja niin itsevarma. Kaikki haluavat hänet, joten en aio piilotella sitä, PSG:n presidenttiNasser Al KhelaifisanoiSky Sportsille.
– Kunnioitan kuitenkin Dortmundia, joten kuka tahansa hänet haluaakin, pitää heidän keskustella asiasta BVB:n kanssa, Al Khelaifi muistutti.
Lue myös: Real Madrid on valmis maksamaan 45 miljoonaa eteläkorealaisesta pelaajasta
































