Jalkapallon Veikkausliigaan nossut KPV on solminut ensi kauden kattavan sopimuksen Adam Vidjeskogin, 20, kanssa. Sopimuksessa on myös optio koskien kautta 2020.

Keskikentän keskustassa viihtyvä Adam Vidjeskog on pelannut aiemmin 17 ottelua Veikkausliigassa. Hän on edustanut aiemmin mm. FF Jaroa ja ruotsalaisseura Gefle IF:ää.

– Olen erittäin onnellinen ja kiitollinen siitä, että saan edustaa KPV:tä tulevana kautena. On jonkin aikaa jo ollut tavoitteeni päästä Vihreitten joukkoon ja nyt kun se on tosiasia en voi muuta kuin hymyillä, Vidjeskog kommentoi uuden seuransa sivuilla.

KPV:n valmennuksessa ollaan tyytyväisiä lähialueen pelaajan liittymisestä joukkueeseen.

– Intohimoinen ja nälkäinen nuori pelaaja ja lähialueelta, niin yhtälö on enemmän kuin hyvä. Nuori mies, jonka parhaat pelit ovat edessä, valmentaja Jarmo Korhonen toteaa.

LUE MYÖS: Saga Andersson paljasti – musertava totuus selvisi hänelle EM-kisoissa (UrheiluAreena.fi)