Bayern Münchenin puolalaisen maalitykin Robert Lewandowskin tilanne on hankala siirtomarkkinoilla. Lewandowski haluaa ehdottomasti hyvästellä saksalaisjätin ja siirtyä Barcelonaan, mutta Katalonian suunnalta ei näytä löytyvän riittävästi rahaa Lewandowskin hankintaan.

Barcelona on tehnyt kaksi tarjousta Lewandowskista. Niistä jälkimmäinen oli 40 miljoonaa ja sen FC Bayern tyrmäsi välittömästi.

Sky Sportsin tietojen mukaan Lewandowskin hinta on vain nousussa. Sky Sports uutisoi, että Lewandowskin nykyinen hintalappu on jo 60 miljoonaa.

Lewandowskilla on melko tarkalleen vuosi sopimusta jäljellä Bayern Münchenin kanssa.

– Tilanteemme on selkeä: Robertin sopimus ulottuu kesään 2023. Uusi tarjous Barcelonalta? En ajattele sitä. Odotan näkeväni Robertin harjoittelemassa kanssamme 12. heinäkuuta, FC Bayernin urheilupomo Hasan Salihamidzic latasi viime viikolla saksalaislehti Bildille.

Lue myös:Liverpool yhdistetään yllättävään hyökkääjäkauppaan

Lue myös:Juventus vastasi Chelsean tarjoukseen: ei riitä, ei lähellekään

LUE MYÖS: Lotta Harala jakoi järkyttäviä kuvia – varoitti ihmisiä (UrheiluAreena.fi)