
Buffalo Sabresin hyökkääjä Jeff Skinner joutuu huilaamaan loukkaantumisen vuoksi. Skinner kärsii ylävartalovammasta.
Skinner loukkaantui tiistaisessa ottelussa Seattlea vastaan. Hän ei harjoitellut joukkueen mukana keskiviikkona ja hänen tilannettaan katsotaan uudelleen ensi viikolla.
Sabresissa ollaan optimistisia, ettei loukkaantuminen ole vakava. Tällä hetkellä hän on toistaiseksi sivussa kokoonpanosta.
Skinner on ollut Buffalon tämän kauden paras maalintekijä iskiessään 17 maalia 38 ottelussa. Pisteissä hän on Buffalon toiseksi paras kootessaan yhteensä 33 (17+16) tehopistettä.
Skinner joutui jättämään jo joulukuussa kolme ottelua väliin ylävartalovamman vuoksi. Nykyinen loukkaantuminen ei ole kuitenkaan sama.