Manchester Unitedilla ei ollut viikonloppuna mitään jakoja paikallispelissä Manchester Cityä vastaan. City murjoi ManU:n 4-1.
Numerot jopa hieman mairittelevat ManU:a. City olisi voinut iskeä taululle vielä rumemmatkin lukemat.
Entinen jalkapalloilija ja nykyinen asiantuntija Paul Merson piti Man Unitedin suoritusta umpisurkeana, eikä kyseessä ollut edes ensimmäinen kerta.
– On erilaisia tapoja hävitä jalkapallo-ottelu, mutta 1-3-tilanteessa ManU yksinkertaisesti luovutti. Ottelu olisi ihan yhtä hyvin voitu lopettaa siihen ja laskea kaikki menemään kotiin. En ole mitenkään shokissa siitä. Tuo sama on nähty Unitedilta myös aiemminkin. He olivat ihan yhtä surkeita syksyllä Old Traffordilla. Silloin vain City ei tehnyt noin montaa maalia, Merson sanoiSky Sportsilla.
– En halua olla epäkunnioittava, mutta näytti siltä kuin divarijoukkue olisi pelannut Cityä vastaan, Merson latasi.
Lue myös:Mestarien liigassa huima näytös, Liverpool taisteli jatkoon
































