FC Barcelonan talousvaikeuksista on uutisoitu laajalti viime vuosina, mutta silti seura on ollut hyvin aktiivinen siirtomarkkinoilla.
Barcelona on hankkinut tässä siirtoikkunassa jo muun muassaRaphinhanLeedsistä jaJules KoundenSevillasta sekäRobert LewandowskinBayern Münchenistä.
Ja lisää on tulossa, kertooTodofichajes.
Sen saamien tietojen mukaan Barcelona yrittää kaapataSergio ReguiloninValioliiga-seura Tottenhamista.
Reguilon on monipuolinen pelaaja, joka pystyy pelaamaan laitapuolustajana ja keskikenttäpelaajana. Ensisijaisesti hänet nähdään kuitenkin laitapuolustajana.
Bayern Münchenin päävalmentajaJulian Nagelsmannon jo ehtinyt julkisesti kummastelemaan, millä rahoilla pahasti velkaantunut seura oikein hankkii pelaajia.
Lue myös:Huhut Cristiano Ronaldon ympärillä kiihtyivät jälleen – ei matkusta Man Unitedin mukana Norjaan

































