Qatarissa pelattavissa jalkapallon MM-kisoissa yhden maalin Argentiinalle iskenyt keskikenttäpelaaja Enzo Fernandez, 21, yhdistetään siirtopuheissa useampaankin suurseuraan. Fernandezin hintalappu tosin hirvittää.
Benficalla on loistava tilanne Fernandezin kanssa. Kysyntää riittää, mutta Fernandezin sopimus ulottuu kesään 2027.
Benfica voi näin ollen käynnistää neuvottelut mahdollisesta kaupasta Fernandezin sopimuksen ulosostohinnalla, joka on 120 miljoonaa euroa. Hinta on miltei kymmenkertainen siihen nähden, mitä Benfica pulitti Fernandezista River Platelle.
The Mirror-lehti on uutisoinut Manchester Unitedin kasvavasta kiinnostuksesta Fernandezia kohtaan.
ManU ei ole siis suinkaan yksin. Fernandezin ovat tutkaansa ottaneet ainakin myös Real Madrid, Manchester City, Liverpool ja Newcastle. Ja nimenomaan tässä järjestyksessä.
Espanjalaislehti Marca uutisoi Real Madridin managerin Carlo Ancelottin nostaneen Fernandezin ykkösvaihtoehdoksi Englannin maajoukkueen ja Borussia Dortmundin Jude Bellinghamille, jonka hinnan uskotaan kohoavan ensi kesänä 150 miljoonaan euroon.
Lue myös:Kaksi maalia MM-kisoissa – nyt heräsi myös Liverpoolin mielenkiinto
Lue myös:Chelsean omistajalla on pakkomielle – sen toteuttamien maksaa 150 miljoonaa euroa





























