
Italian hallitsevan mestarin Napolin tähtihyökkääjän Victor Osimhenin alkukausi on ollut isojen kohujen sävyttämä. Nyt niitä on tullut taas yksi lisää.
Osimhen, 24, ei ole suostunut allekirjoittamaan jatkosopimusta häntä taannoin TikTok-videoillaan pilkanneen Napolin kanssa. Nyt Osimhenin on väitetty olevan myös napit vastakkain agenttinsa Roberto Calendan kanssa.
DAZN:n toimittaja Orazio Accomando kirjoitti, että Osimhen on harkinnut vakavasti agenttinsa vaihtamista. Calendalla kiehahti siinä vaiheessa lopullisesti yli.
– Ajattelin ”vakavasti” vastata tälle henkilölle, mutta sitten luin, että hän on kirjoittanut Osimhenista valeuutisia jo kuukausia…Olipa taas uutinen!, Calenda latasi vastapalloon.
Calenden kannattaa todellakin pitää visusti kiinni tästä asiakassuhteesta. Jos Osimhen Napolista lähtee, niin silloin siirtosumma on reippaasti yli 100 miljoonaa euroa. Siitä kaupasta lohkeaisi muhkea siivu myös Calendalle.
Lue myös:Venäjäkin haki jalkapallon EM-kisoja – tekeytyi marttyyriksi