Liverpoolin uudeksi päävalmentajaksi tulossa olevan Ruben Amorimin on väitetty haluavan tuovan pelaajia mukaan portugalilaisseura Sportingista.

Tilanne olisi tavallaan sama, kuin ManU:sta potkut saaneen Erik ten Hagin osalta. Ten Hag halusi tuoda kesällä 2022 pelaajia mukaan Ajaxista.

Näistä pelaajista varsinkin brassihyökkääjä Antony on osoittautunut ManU:n seurahistorian yhdeksi suurimmaksi floppihankinnaksi.

ManU-legenda Paul Scholes varoittaa seuraansa virheen toistamisesta.

– Ne kaikki pelaajat, jotka Ten Hag hankki Ajaxista… Jos Amorim tulee Sportingista ja haluaa yhtäkkiä kolme tai neljä pelaajaa, eivätkä he ole tarpeeksi hyviä – se on suuri huolenaihe, Scholes alleviivaa.

Lue myös:Uusi käänne ManU:n valmentajakuviossa – tämä Ruben Amorimin sopimuksesta nyt tiedetään

LUE MYÖS: Lukitsi itsensä huoneeseen 36 tunniksi – näin MM-finaalin tuomari teki mahdottomasta normaalin (FutisUutiset.fi)