Video: Sportivo TV

Liverpool nappasi makoisan voiton paikallisottelussa Evertonia vastaan. Joukkue sai kuitenkin jobinpostia maalivahti Giorgi Mamardashvilin loukkaantumisen myötä.

Mamardashvili loukkaantui Evertonin tasoitusmaalin yhteydessä, kun hän törmäsi yhteen Beton kanssa. Georgialaismaalivahti joutui käymään ottelun jälkeen sairaalassa. Manageri Arne Slotin mukaan kyse ei ole kuitenkaan mistään vakavammasta.

– Se näytti, ja minulle myös kerrottiin, että kyseessä on avohaava. Se ei ole pitkäaikainen vamma, joten katsotaan onko hän käytettävissä ensi viikolla, Slot paljasti ottelun jälkeen.

Mikäli Mamardashvilin poissaolo venyy, niin se aiheuttaa päänvaivaa Slotille maalivahtiosaston. Jo ennestään Alisson Becker on sivussa loukkaantumisen vuoksi.

Mamardashvilin korvasi Frederick Woodman. Hän oli aiemmin pelannut tällä kaudella yhdessä FA Cupin ottelussa ja debytoi Liverpoolin paidassa Valioliigassa.

LUE MYÖS: Huomasi jotain lasissaan – sen jälkeen ei ollut paluuta (FutisUutiset.fi)