Bayern München on tosissaan Tottenhamin hyökkääjä Harry Kanen perässä. Saksalaisjätti aikoo korottaa tarjoustaan englantilaishyökkääjästä.

Bayern tarjosi Kanesta 70 miljoonaa euroa, mutta Tottenham ei tarjoukselle lämmennyt. Nyt se on valmis pistämään lisää pökköä pesään.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

The Sunin mukaan Bayern aikoo seuraavaksi korottaa tarjoustaan yli 20 miljoonalla eurolla kääntääkseen Tottenhamin pään. Sekään ei välttämättä riitä, sillä Tottenham hamuaa kaikkien aikojen maalintekijästään tiettävästi peräti 150 miljoonaa euroa.

Kanen sopimus Tottenhamin kanssa päättyy ensi kesänä ja hänen jatkonsa seurassa on erittäin epävarmaa. Näin ollen Tottenhamin olisi myytävä tähtensä tänä kesänä saadakseen hänestä siirtosumman.

Manchester United on myös ollut tiukasti Kanen perässä. Tottenham ei kuitenkaan halua myydä Kanea Valioliigajoukkueeseen.

Lue myös: Myynnissä oleva Manchester United kirjautti ennätyksellisen taloudellisen tuloksen

Lue myös: Valioliigan jättikauppa on varmistunut – Arsenal sai vihdoin haluamansa ennätyssummalla

LUE MYÖS: Näkökulma: Aleksandr Ovetshkinille tyly kohtalo – sai mitä ansaitsi (KiekkoUutiset.fi)